KURS PHOTOSHOPA DLA FOTOGRAFÓW

Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób, które dopiero chcą zacząć przygodę z programem Ps, jak i tych, którzy znają jego podstawy, ale chcieliby usystematyzować i poszerzyć  swoją wiedzę oraz umiejętności postprodukcji zdjęć.

Nie uczymy posługiwania się programem w sposób narzędziowy lecz ZADANIOWY, czyli co i jak należy zrobić, by uzyskać konkretny efekt na zdjęciu.

Dlaczego ten kurs jest dedykowany dla fotografów? Ponieważ skupimy się na tych funkcjach Ps, które sprawią, że Twoje zdjęcia będą doskonalsze i zyskają pożądany przez Ciebie wygląd.

Sporo czasu poświęcimy profesjonalnemu wywołaniu RAWów , a jeśli dotąd fotografowałeś/fotografowałaś w formacie jpeg pokażemy jak pracować nad wyglądem tego typu zdjęć. Nauczysz się jak poprawić zdjęcia portretowe, zdjęcia sylwetki.  Warsztaty prowadzi Aga Jaworska.

(zdecydowanym ruchem przesuń suwak na zdjęciu, zobacz efekt zmian uzyskany w Photoshopie)

Potrafisz edytować zdjęcia w programie Lightroom i zastanawiasz się czy uczenie się kolejnego programu do obróbki zdjęć ma sens? Ma. Ponieważ te dwa programy świetnie się uzupełniają, ale jednego nie da się niestety zastąpić drugim. Najlepiej umieć pracować w obu. Wtedy nie ma już rzeczy niemożliwych w postprodukcji zdjęć. W odróżnieniu od Lr w Photoshopie możesz w zaawansowany sposób edytować zdjęcie lokalnie – choćby za pomocą słynnych masek. Możesz pracować na wielu warstwach zdjęcia i warstwy te kreatywnie mieszać ze sobą, tworząc nową jakość i wygląd fotografii. Możesz tworzyć fotomontaże, usuwać niepotrzebne elementy ze zdjęcia bądź dodawać nowe. Możesz  w zaawansowany sposób kontrolować retusz skóry modelki, czy kształt jej sylwetki. Innymi słowy – pokażemy Ci jak korygować kształty twarzy, oczu, ust, jak poprawić włosy, jak wyszczuplić sylwetkę albo jej część. 

Warsztaty będą trwały dwa dni (sobota i niedziela), po 6 godzin zegarowych każdego dnia, z godzinną przerwą na lunch (we własnym zakresie). Przez cały czas trwania zajęć dostępna będzie kawa, herbata, napoje, ciastka etc.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program

W czasie dwudniowego kursu zajmiemy się m.in. następującymi zagadnieniami:

 • Wywoływanie RAWów  (omówimy to bardzo dokładnie)
 • korekta barwna i tonalna zdjęcia (czyli jak poprawić kolorystykę, odcień i tonację zdjęcia)
 • praca z maskami (czym są maski i jak za ich pomocą możemy wpływać na wygląd zdjęcia, czym różni się „biała” maska od „czarnej” maski)
 • warstwy i tryby mieszania warstw (jak je tworzyć, jak ze sobą mieszać,  jak używać warstw korekcyjnych/warstw dopasowania wraz z dołączonymi do nich maskami)
 • efekty kolorystyczne (gotowe presety ze stylami kolorystycznymi są Ci znane choćby z Instagrama, nauczysz się tworzyć je samodzielnie i nadawać swoim zdjęciom nową, niepowtarzalną kolorystykę)
 • praca ze zdjęciem cz-b/monochromatycznym (różne sposoby na zamianę zdjęcia kolorowego na cz-b, tonowanie zdjęcia czarno – białego)
 • retusz portretu/sylwetki (jak w sposób niedestruktywny usunąć wszelkie niedoskonałości cery, jak powiększyć oczy, czy usta, wyszczuplić owal twarzy, wysmuklić sylwetkę, poprawić wygląd włosów)
 • podstawy fotomontażu (wymiana tła, usuwanie niepotrzebnych elementów ze zdjęcia, klonowanie elementów zdjęcia)
 • kadrowanie i przygotowanie zdjęcia do publikacji w internecie/do wydruku

(zdecydowanym ruchem przesuń suwak na zdjęciu, zobacz efekt zmian uzyskany w Photoshopie)


Potrzebne Ci będą:

 • własny laptop z zainstalowanym Photoshopem, najlepiej najnowszą wersją CC. Jeśli nie masz tego programu możesz zainstalować miesięczną wersję próbną, dostępną na TEJ STRONIE
 • myszka lub tablet graficzny,
 • notatnik i długopis.

Miejsce

  • 11-12 marca 2017, Warszawa

Cena i zapisy

Cena dwudniowych warsztatów: 599 zł. W cenie herbata, kawa, soki i ciasteczkowe przekąski w czasie trwania zajęć. Będzie można popracować na monitorach marki EIZO przeznaczonych do edycji fotografii. ZAPISY – tutaj
Ilość miejsc: 15, decyduje kolejność zgłoszeń